B2B Programı

B2B Nedir?

E-ticaret, B2B (Business to Business) ve B2C (Business to Customer) olmak üzere iki farklı kanaldan ilerler. Birincisinde alıcılar firmalardır. İkincisinde ise “Customer” yani bireysel müşterilerdir. B2B “Business to Business” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Şirketler arası ticaret anlamına gelir. Firmaların İnternet üzerinden satış ve pazarlama operasyonlarını yürütmesine verilen genel addır. Bir şirket ürünlerini toptancılara internet üzerinden yani bir ağ vasıtasıyla satıyorsa toptancı da bunu satış yapacak kişilere satıyorsa burada tam anlamıyla B2B yapılmaktadır. B2B sayesinde çok farklı ürünlere ulaşabilir. Bol miktarda yeni müşteri edinebilir. Alım satım süreçlerini daha ekonomik daha az personelle yönetebilirsiniz. B2B henüz gelişmeye başlayan bir platformdur. B2B’de bilinirlik arttıkça satışlar da artar. O yüzden reel satış yapmak yerine e-ticaret yapmak internetten firmalara ve bireylere ürün pazarlamak çok daha zahmetsiz ve karlıdır.

Pc, tablet ve telefonlar (Android, Ios) da çalışır.

B2B Programımız sadece masaüstü bilgisayarlarda değil Android ve İOS’ta da çalışmaktadır. Bunun için B2B Programımız mobil cihazlarda (telefon tablet vb) düşünülerek reponsive olarak kodlanmıştır. Yani bayi yönetim sisteminizi dilerseniz ofisinizden dilerseniz evden sokaktan takip edebilirsiniz.

b2b programı tablet iphone
sanal pos

Sanal Pos Entegrasyonu

Türkiye' de sanal pos hizmeti veren tüm banklarla uyumlu sanal pos ekranı. Belirli tutarlar için taksit seçenekleri gibi özelleştirme seçenekleri.

Müşteriler için detaylı duyurular hazırlayabilme.

Müşterilerinize iletmek istediğiniz her türlü bilgiyi bayi yönetim sistemi sayesinde doğrudan iletebilirsiniz. Duyurular, indirimler, kampanyalar gibi gibi önemli haberleri müşterileriniz kolayca öğrenebilir. Oldukça detaylı bilgilendirmeler yapabilirsiniz. Böylece müşterilerle ilişkileriniz canlı kalacaktır.

b2b kampanya
b2b rapor

Müşterileriniz cari ekstre gibi bilgilere detaylı ve kolay ulaşabilme.

Nokta B2B Bayi Yönetim sistemi sayesinde tüm müşterilerinize diledikleri bilgileri anında verebilirsiniz. Hazırladığımız modül sayesinde müşteriler. Kendi ticari hareketlerini izleyebilir. Cari ekstre, hesap ekstresi vb belgeleri alma süreçleri çok hızlı işler bu da personel ve zaman maliyetlerinizi aşağı çeker.

Müşterinize özel şifreleme sayesinde bu şifrelerin başka bilgisayarlarda kullanılmasını engelleyebilme.

Üst düzey güvenlikle ürettiğimiz Bayi yönetim sistemimizde gelişmiş şifreleme yöntemleri kullanmıştır. Müşteriler şifrelerini belirli bilgisayarlarda kullanabilir. Bu da şifre çalınması gibi güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Şifrelerin çalışacağı bilgisayarların hangileri olacağını belirlemeniz yeterlidir.

b2b güvenlik
b2b sipariş

Bakiye siparişleri takip veya iptal edebilme.

Noktabarkod B2B Bayi yazılım sayesinde bakiye siparişlerinizi yani sipariş toplamınızı görebilirsiniz. Siparişleri dilerseniz takip edebilir dilerseniz iptal edebilirsiniz. Tüm bunları yönetici ekranınızdan birkaç Mouse haraketiyle yapmanız mümkündür. Kolay kullanılan arayüzü sayesinde Noktabarkod B2B yazılımı sipariş yönetiminde zaman ve emeği minimum seviyeye indirmektedir.

Müşteri siparişlerini girdiği anda ara yazılım olmadan NoktaBarkod programına direkt işlenir.

Müşterileri ürünü beğendi ve siparişi verdi diyelim bu noktada herhangi bir yazılıma gerek duymadan tüm siparişler anında NoktaBarkod yazılımına işlenir. Bilgi ve veri kayıpları yaşanmaz. Başka programların desteğine ihtiyaç duyulmaz. Her şey sizin kontrolünüz altında olur.

b2b sync
b2b dizayn

Firmanın isteklerine göre programı şekillendirme

Noktabarkod müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmuştur bu yüzden Bayiler, NoktaBarkod B2B programında istedikleri değişiklikleri bize bildirebilir. Bu değişiklikler tarafımızdan yapılır ve program kişiye özel hale getirilir. Firmaların programda olmasını istediği ek özellikler varsa program bayinin istekleri doğrultusunda değiştirilir ya da yeni eklemeler yapılır.

Gelişmiş ve güçlü veritabanı sistemi

Noktabarkod B2B yazılımının veritabanı, klasik B2B programlarından farklı olarak daha gelişmiş, kolay kolay hata vermeyen ve ihtiyaçlara cevap veren bir veritabanı olarak tasarlanmıştır. Gelişmiş veritabanı sayesinde bilgileriniz daima güvende kalacaktır.

b2b veritabanı
b2b arama

Google tarzı hızlı ve detaylı arama

Gelişmiş arama modulü sayesinde yaptığınız aramaları tamamlar ve en uygun sonuçları getirir. Arama yaptığınız kelimenin ürün isminde bir şekilde geçmesi yeterlidir. Yaptığınız yanlış ya da eksik aramaları da düzelterek aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlar. Mesela “Baskı balat” yazdığınızda içinde “Baskı balata” yazan tüm ürünleri listeler. Yanlış kelime yazsanız da algoritma doğru ürünleri sıralayacaktır.

Her müşteriye özel detaylı fiyat ve indirim tanımlama

Bayi yönetim sistemimizde standart fiyatların dışında sizin belirlediğiniz müşteriler için özel fiyatlar girebilir. Her ürün için ayrı promosyonlar tanımlayabilirsiniz. Böylece fiyat politikanızı aktif olarak yönetebilirsiniz. Dilediğiniz bayiye uyguladığınız indirimler diğer bayiler tarafından görülemez.

b2b fiyat
b2b izleme log

Gelişmiş izleme sayesinde müşterileriniz yaptığı işlemleri izleyebilme.

Noktabarkod B2B Programının en önemli özelliklerinden birisi de müşteri işlemlerinin takip edilebilmesi. Müşterilerin takip edilebilmesinin en büyük artısı geri dönüş alma imkanı yaratması yani müşteriler hangi işlemleri yapmış, nelerden vazgeçmiş, neleri almış, ne kadar süre geçirmiş gibi… bir çok veriyi takip edebilmek mümkün bu yüzden satışların artırılması da bu veriler ışığında çok daha kolay ve bilinçli olacaktır.